OPINIE

Do Centrum Terapii "PINOKIO" uczęszczamy z Anią od sierpnia 2011r. Zdiagnozowano u niej Zespół Aspergera. Zaburzenia związane z Aspergerem bardzo utrudniały nam i jej życie. W szkole, klasie inne zachowanie Ani powodowało brak zrozumienia i akceptacji oraz odrzucenie jej przez rówieśników. Niechęć i lęk do przebywania w szkole objawiał się całkowitym wycofaniem z zajęć szkolnych. W konsekwencji tego Ania powtarzała klasę. Dzięki prawidłowej diagnozie i podjęciu szybkiej terapii integracji sensorycznej i psychologicznej Ania zintegrowała się z klasą, jest już akceptowana przez rówieśników, przestała mieć lęki, chętnie chodzi do szkoły a nawet zaczęła uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych. Postępy jakie poczyniła Ania zawdzięczamy Pani Ninie i całemu zespołowi jaki zgromadziła wokół siebie. Są to ludzie kompetentni, sumienni, w swoją pracę wkładają dużo serca. W ośrodku panuje miła, serdeczna atmosfera. Jeśli ktoś ma jakikolwiek problem z dzieckiem, naprawdę szczerze polecamy.

- Aleksandra i Zdzisław, dziadkowie Ani (13 lat), stolarski.zdzislaw@herby.edu.pl

 

Jestem Mamą Paulinki takiej niestandardowej. Moja córka jest pod opieką Centrum Terapii ponad 2 lata i najgorsze już za nami. Trafiłyśmy do Centrum w czasie gdy moje dziecko nie chciało w żaden sposób z nikim współpracować. Pani Nina to jedyna osoba, która nie odesłała nas z kwitkiem i mimo ogromnego oporu mojego dziecka z wyczuciem i poszanowaniem inności Paulinki pracowała z nią usprawniając moje dziecko. Dzięki SI, Delacato i modyfikacji zachowań Paulina prawie dogoniła rówieśników, choć wcześniejsze badania wykazywały ponad dwuletnie opóźnienie w rozwoju. Obserwując Centrum Pinokio prawie od początku, widzę ile wysiłku dziewczyny wkładają  w terapię każdego dziecka. Centrum Terapii cały czas się rozwija, Panie cały czas się szkolą, pomagając każdemu kolejnemu dziecku. Wprowadzają nowe terapie z których na pewno skorzystamy. Nie spoczywają na laurach. Centrum działa z powołania co widać na każdym kroku. To miejsce także dla dzieci z przejściowymi problemami, np. z aklimatyzacją w przedszkolu, czy np. buntem 2latka. Pomogą :) No co tu dużo pisać - POLECAM z całego serca, bo lepszego miejsca z tak dużym zaangażowaniem i oddaniem dla dzieci nie znajdziecie. One naprawdę kochają to co robią.

- Dorota, mama Paulinki (6 lat), dorotakozera@wp.pl

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z Ośrodka. Panie pracujące w Ośrodku są bardzo pomocne i kompetentne. Naszą najlepszą decyzją i szczęściem dla Stasia - naszego synka z autyzmem było trafienie na "PINOKIO". Synek został szybko zdiagnozowany, dzięki czemu mogliśmy od razu rozpocząć terapię  Stasia (na miejscu w Ośrodku). Do tego otrzymaliśmy wiele ważnych i cennych informacji w kwestii dalszej drogi i naszych działań w urzędach, a także leczenia medycznego. Przyspieszyło to znacznie leczenie Stasia, a wiadomo, że u małych dzieci najbardziej liczy się czas, na równi z fachową opieką pod kierunkiem otwartych, kompetentnych i pełnych zrozumienia terapeutów, których tu znaleźliśmy. Gdyby nie  "PINOKIO" dalej stalibyśmy na początku drogi, bo do wielu informacji ciężko trafić, a urzędy nie są pomocne nam rodzicom... Dzięki temu wszystkiemu Stasiu robi postępy i ma profesjonalną opiekę. Bardzo serdecznie dziękujemy i z całego serca wszystkim polecamy Ośrodek "PINOKIO".

- Agata, Julek, rodzice Stasia (3 lata), angie333@o2.pl

 

Kiedy moje dziecko zaczęło chodzić w wieku prawie 3 lat i wyczerpały się zasoby ćwiczeń bobath, kolejnym krokiem dalszej terapii psychoruchowej powinna być terapia Integracji Sensorycznej. Nie miałam możliwości jeździć z dzieckiem daleko na Śląsk i zaczęłam szukać takiej pomocy w naszym mieście. Tę pomoc uzyskałam w Centrum Terapii "PINOKIO". Jestem dozgonnie wdzięczna Pani Ninie, że powstał taki ośrodek, ze dobrała odpowiedni program ćwiczeń dla mojej córki, dziecko jest bardzo dobrze stymulowane, dzięki czemu mała robi coraz większe postępy. Poprawiła się jej motoryka mała i duża, dziecko zaczęło mówić (a miało już prawie 4 lata i z mowa było bardzo kiepsko), z każdym dniem widzę nowe postępy i wiem, że gdyby nie "PINOKIO", to moje dziecko nadal wykazywałoby trudności w chodzeniu, rozumieniu i ogólne zaburzenia w rozwoju intelektualnym i społecznym. Bardzo dużą pomoc uzyskałam też na terapii behawioralnej i logopedycznej. Ośrodek ten dysponuje nowoczesnymi metodami nauczania, dzięki czemu moja córka zaczyna coraz lepiej rozumieć świat, umie myśleć, nie są to tylko wyuczone schematy działań, umie czytać globalnie i ogólnie jej rozwój osiąga zadowalające efekty.  Każdy kto znał moją córkę wcześniej, widzi spora różnicę w jego rozwoju i nie może uwierzyć, że to jest to samo dziecko. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić tę placówkę.

- Małgorzata, mama Kasi (5 lat), margarita-2@gazeta.pl

 

Trafiliśmy do Pinokia zaraz po postawieniu diagnozy zaburzeń rozwojowych. Już po pierwszej konsultacji byliśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy i doświadczenia osób z którymi się tu zetknęliśmy. W trakcie spotkania przeprowadzono wnikliwą analizę zachowania synka i wytypowano potrzebne terapie. W przeciwieństwie do opieki z jaką mieliśmy kontakt dotychczas na ich efekty nie trzeba było długo czekać. Kuba w ciągu 3 miesięcy z prawie niemówiącego 2,5 latka stał się małą gadułą. Oprócz świetnej opieki logopedycznej, psychologicznej, terapii integracji sensorycznej i Delacato, otrzymaliśmy również bardzo duże wsparcie dla rodziców dziecka z trudnym zachowaniem. Cenne rady pomogły odmienić nasze dotychczasowe niełatwe życie. To właśnie w takim ośrodku powinniśmy mieć możliwość  realizowania Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

- Aneta, mama Kubusia (3 lata), anetafijolek@op.pl

 

Jestem mamą 9-letniej Kasi. U Kasi zdiagnozowano zaburzenia sensoryczno-motoryczne. Zaburzenia te utrudniały jej codzienne życie i powodowały, że odstawała od rówieśników co negatywnie wpływało na jej samoocenę. Kasia rozpoczęła rehabilitacje w ośrodku PINOKIO, już pierwsze zajęcia zrobiły na mnie dobre wrażenie, wiedziałam że trafiłam w ręce profesjonalistów. Sale wypełnione są profesjonalnym sprzętem. Pani Ania każdą chwilę poświęca dziecku, ćwicząc kolejno na różnych sprzętach, bacznie obserwując moją pociechę. Dziecko nawiązało z rehabilitantką świetny kontakt, dzięki czemu chętnie przychodzi na kolejne zajęcia. Ja jestem na bieżąco informowana o postępach dziecka, które i tak widać gołym okiem. Jeśli macie państwo podobne problemy to polecam Ośrodek Pinokio. Ja otrzymałam tam pomoc, jakiej oczekiwałam.

-Marlena, mama Kasi (9 lat), luckybum@interia.pl


Do Centrum Terapii "Pinokio" moja córka trafiła jako 1,5-roczne dziecko z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego i całkowitym wycofaniem mowy. Największe wrażenie wywarły na mnie doświadczenie i wiedza terapeutów, a także dogłębne zdiagnozowanie zaburzeń u Paulinki. Współpraca pomiędzy pedagogiem specjalnym, terapeutą SI a logopedą opiera się na indywidualnym podejściu do dziecka i jego zaburzeń, modyfikowaniu planu terapii w miarę poczynionych postępów oraz poszukiwaniu odpowiednich metod i rozwiązań. Odpowiednio dobrana metoda pracy z logopedą sprawiła, że córka mówi i komunikuje swoje potrzeby pomimo stwierdzonej poważnej wady wymowy jaką jest dyzartria móżdżkowa. Po 1,5 roku terapii SI i stymulacji metodą C. Delacato Paulinka jest bardziej samodzielna, sprawna ruchowo a zaburzenia integracji sensorycznej są już prawie niezauważalne. Liczne rady wychowawcze pomogły nam przetrwać trudny okres docierania do świadomości zamkniętego w swoim świecie dziecka. Jako matka dziecka niepełnosprawnego od urodzenia, rehabilitowanego od 2 miesiąca życia, mająca kontakt z wieloma terapeutami mogę spokojnie polecić ten ośrodek rodzicom. Tu poczuliśmy, że nasze dziecko i jego zaburzenia są poważnie potraktowane i zdiagnozowane a terapia skuteczna.

- Dorota, mama Paulinki (3 lata), d.majewska@op.pl

 

Profesjonalni terapeuci, sumiennie zajmują się dzieckiem na zajęciach. Kadra bardzo miła. Dostałam wiele cennych wskazówek jak postępować i pracować w domu z córką. Polecam!!!

- Dorota, mama Natalki (5 lat), natkap2@poczta.onet.pl

 

Bardzo polecam Centrum Terapii PINOKIO w Częstochowie. Zaczęliśmy od diagnozy SI u Pani Niny, potem mieliśmy przerwę, gdyż wyjechałam do innego miasta. Łukasz nie bardzo nadawał się do słuchania poleceń i ćwiczeń pod kierunkiem i potrzebna  była modyfikacja zachowań, która bardzo szybko dała spodziewane efekty. Teraz chodzimy na terapię SI, gdzie Łukasz bardzo chętnie ćwiczy i kontynuujemy terapię zachowań. Nie poznaję swojego dziecka. Panie mają fantastyczne podejście do dzieci (potrafią tak wpłynąć na dziecko, że wykonuje polecenia np. rysuje, śpiewa, powtarza wierszyki czy nawet próbuje nowych smaków a mamy ogromne problemy z wybiórczością pokarmową). Ośrodek jest bardzo dobrze wyposażony w nowy sprzęt, zadbany, panie ciągle podnoszą kwalifikacje, można być z dzieckiem na zajęciach, oczywiście terapeuta decyduje kiedy dziecko jest gotowe na zajęcia samodzielne. Nie mam problemu z odwołaniem czy przełożeniem zajęć. Mam porównanie z innymi ośrodkami  i szczerze polecam.

- Katarzyna, mama Łukaszka (3,5 roku), ameliawaw@gazeta.pl

 

Nasza córka Oliwia uczęszcza do Centrum Terapii Pinokio od 2 lat. Oliwka ma zaburzenia koordynacji ruchowej czyli dyspraksję ruchową oraz Zespół Aspergera. Po latach kontaktów z lekarzami wielu specjalności, którzy potrafili jedynie powiedzieć: "Z dzieckiem trzeba pracować" i nie byli w stanie pomóc w niczym, trafiliśmy do Pani Niny. Jest to osoba, która potrafiła naprawdę zaangażować się w zdiagnozowanie problemów naszej córki, poświęciła jej wiele czasu i cierpliwości, by ustalić skuteczną terapię. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu, pracy z dzieckiem w super wyposażonej sali ćwiczeń Oliwia czyni ogromne postępy. Największym sukcesem jest to, że mimo zaburzeń równowagi wiosną zeszłego roku dziecko samodzielnie zaczęło jeździć na rowerze bez bocznych kółek, bardzo chętnie korzysta z placu zabaw huśtawek, zjeżdzalni, wspina się po drabince, skacze na trampolinie itp. co wcześniej było niewykonalne. Szczególnie cenimy sobie indywidualne podejście do naszego dziecka. Jest osobą bardzo wymagającą i konsekwentną, co w pracy z dzieckiem jest bardzo ważne. Ja jako rodzic sama bardzo wiele nauczyłam się od pani Niny jak mam postępować z moja córką i jakich błędów nie popełniać. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek problemy z dzieckiem bardzo gorąco polecam Centrum Terapii Pinokio, jest tam bardzo dużo terapeutów różnych specjalności.

- Joanna, mama Oliwki (8 lat), mwalotek@poczta.onet.pl

 

Witam. Chciałabym podzielić się swoją opinią o Centrum Terapii PINOKIO w Częstochowie. Jeździmy z synem na zajęcia ok. 2 lat - początkowo tylko na integrację sensoryczną, a z czasem także na zajęcia rewalidacyjne, Delacato i do logopedy. Zajęcia prowadzone są fachowo, można o wszystko pytać - Panie terapeutki doradzą jeśli są problemy z dzieckiem w domu lub w przedszkolu. Rodzice dostają liczne materiały do pracy z dzieckiem, u nas ostatnio hitem są książeczki z serii ''Kocham czytać'' i historyjki obrazkowe (zwłaszcza ze zwierzątkami). Doradzą też w sprawach fundacji dla dzieci, zasugerują badania. Jednak najważniejsze jest to, że Szymek robi postępy  w terapii. Polecam szczerze zajęcia w Pinokiu.

- Renata, mama Szymona (4,5 roku), renia_2@onet.pl

 

Na zajęcia integracji sensorycznej Julia uczęszcza regularnie od roku. Początki były dość trudne, gdyż Julia jest upartym leniuszkiem. Zajęcia prowadzi Pani Ania Kuchcewicz. Julia bardzo ją polubiła, chyba znalazły wspólny język, co nie było łatwe, gdyż Julia jest niepełnosprawnym dzieckiem i nie mówi. Godzina zajęć mija Julce bardzo szybko. Ta terapia, to właściwie zabawa, która nie jest w stanie dziecku zaszkodzić, a przynosi efekty. Stawiamy duże kroki do przodu. Oprócz zajęć w ośrodku Pani Ania daje mi cenne wskazówki do codziennej pracy w domu. Ośrodek jest bardzo dobrze wyposażony, jest czyściutki i panuje tam bardzo przyjazna, rodzinna atmosfera.

- Dorota, mama Julii (10 lat), dorkajulka@wp.pl

 

Jestem mamą 3,5-letniego Kubusia, który uczęszcza na zajęcia z integracji sensorycznej do Centrum terapii Pinokio już od 1,5 roku. Pani Nina, z którą  Kuba ma zajęcia SI jest osobą odpowiedzialną, kontaktową. Ma odpowiednie podejście do Kuby, który czasem potrafi dać w kość. ;) Dzięki tym zajęciom Kubuś przełamał swoje lęki, polubił wiele zabaw, których wcześniej nie znosił. Polecam.

- Kamila, mama Kuby (3,5 roku), kamilcia50@wp.pl

 

Od jakiegoś czasu uczęszczam z synem do Ośrodka Pinokio na zajęcia SI oraz Delacato i jestem pod wielkim wrażeniem przede wszystkim wiedzy i podejścia terapeutek do Kacperka i jego problemów. Samotnie wychowuję syna i porady wychowawcze, które uzyskałam od Pań są mi bardzo pomocne w codziennym życiu. Widzę duże postępy - Syn stal się bardziej otwarty i zdyscyplinowany. Terapia SI sprawiła, że Kacperek  znacznie lepiej utrzymuje równowagę ma większą koncentrację i koordynację ruchową. Natomiast ćwiczenia metodą Delacato sprawiły, że zmysły, które syn miał zaburzone praktycznie całkowicie wróciły do normy. Moim zdaniem Pinokio jest Ośrodkiem  bardzo przyjaznym. Jest tam czysto i schludnie, a  sale są zaopatrzone w profesjonalny sprzęt oraz pomoce edukacyjne. Współpraca pomiędzy rodzicem, a terapeutą jest bardzo dobra, łatwy kontakt mailowy i telefoniczny, a podczas spotkań bardzo miła atmosfera. Panie zadają także ćwiczenia do pracy z dzieckiem w domu, a wcześniej bardzo dokładnie tłumaczą wszystko na miejscu przez co nie ma absolutnie żadnych problemów. Z czystym sumieniem polecam ten Ośrodek i gwarantuję z własnego doświadczenia, że będą  Państwo zadowoleni z efektów.

- Zuzanna, mama Kacperka (6 lat), zuzu86@op.pl

 

Witam! Mam na imię Iza, jestem mamą sześcioletniego Mikołaja, u którego dwa lata temu zdiagnozowano autyzm. Na zajęcia do Pinokia uczęszczamy od roku. Jestem zadowolona z efektów jakie poczyniło moje dziecko. Przychodząc tu, mój syn słabo mówił, był nadruchliwy, miał problemy z koncentracją. W tej chwili widoczne są efekty ciężkiej pracy. Syn się wyciszył, a jego mowa ruszyła. Nareszcie potrafi zbudować pełne zdanie. Wcześniej na zadane pytanie odpowiadał jednym słowem.

- Iza, mama Mikołaja (6 lat), izazemla@poczta.fm

 

Jestem mamą sześcioletniego synka z autyzmem. Do Centrum Terapii "PINOKIO" zaczęliśmy jeździć od jesieni 2011 roku. Spotkaliśmy się tam ze zrozumieniem naszych problemów i otrzymaliśmy fachową pomoc. Synek uwielbia jeździć na zajęcia, choć wie, że musi się tam uczyć. Panie terapeutki mu "nie odpuszczają". Kadra choć młoda jest odpowiednio wykwalifikowana i ma chęć do nowych wyzwań. Ciągle próbuje nowych sposobów podejścia do dziecka, aby je zachęcić do wspólnego działania i wysiłku. Jeśli ktoś mówi, że brak jest im doświadczenia to jest w błędzie, przynajmniej Panie nie mają złych nawyków i nie są wypalone zawodowo. Dzięki temu ciągle idziemy do przodu, choć jest jeszcze wiele przed Nami.

- Ewa, mama Sebastiana (6 lat), ekostrzewska2010@gmail.com

 

Na terapię do ośrodka chodzimy już drugi rok - Piotruś korzysta z terapii integracji sensorycznej oraz terapii rewalidacyjnej, które dają wspaniałe efekty. Terapeutki są oddane swojej pracy, doskonale wiedzą jak pomóc każdemu dziecku i rodzicom radzić sobie z trudnymi zachowaniami swych pociech. "Pinokio" już poleciłam wielu osobom, które są bardzo zadowolone z terapii.

- Monika, mama Piotrusia (6 lat), pamo@onet.eu

 

Jestem mamą dwójki chłopców - obaj uczęszczają na terapię do "Pinokia". Uczestniczą w zajęciach terapii integracji sensorycznej, korzystają również z pomocy logopedy. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Szczerze polecam każdemu. Sama z wykształcenia jestem pedagogiem, więc potrafię ocenić pracę Pani Niny i jej współpracowników. Są profesjonalistami w każdym calu, ich podejście do dzieci jest po prostu wspaniałe. Maluchy otwierają się i bardzo chętnie pracują. To nie jest zmarnowany czas, każde zajęcia przynoszą postępy. Korzystaliśmy wcześniej z pomocy innego ośrodka, jednak u Pani Niny moje dzieci czują się najlepiej. Żałuję, że wcześniej nie zgłosiliśmy się do "Pinokia". Postępy są ogromne, a terapeuci udzielają mnóstwa wskazówek, jak pracować w domu. Super wyposażenie, bardzo przyjemne otoczenie. Terapeuci zawsze uśmiechnięci i optymistycznie nastrojeni. Moja ocena - na 5 z plusem.

- Agnieszka, mama Tomka (9 lat) i Maksa (6 lat), jarpi07@wp.pl

 

Osoby chcące zamieścić swoją opinię na naszej stronie proszone są o przesłanie tekstu na nasz adres mailowy. Warunkiem jest uczęszczanie do Centrum przez okres co najmniej 3 miesięcy i wyrażenie zgody na publikację imienia autora opinii, imienia i wieku dziecka biorącego udział w zajęciach oraz osobistego adresu e-mail. Wszystkie opinie zamieszczane są na stronie w niezmienionej formie, po weryfikacji danych osobowych i potwierdzeniu korzystania z naszych usług. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli się wypowiedzieć na temat naszego Centrum - każda opinia jest przez nas mile widziana. Zarówno te pozytywne, jak i te mniej pozytywne, będą dla nas ogromną motywacją do dalszego doskonalenia naszego warsztatu pracy.
Centrum Terapii "PINOKIO"
ul. Św. Kazimierza 2
42-215 Częstochowa
NIP: 772-214-80-00
Kontakt
telefon: 667 550 193
kontakt@terapiapinokio.pl
www.terapiapinokio.pl
Tagi
logopeda, integracja sensoryczna, Biofeedback, psycholog, rehabilitacja, Częstochowa
Odwiedziło nas
185426 osób
Copyright(c)2013 Centrum Terapii PINOKIO Nina Ścigała